Blog

Tento blog si spolu se svým autorem neklade o nic méně vznešenější cíl než je publikování recenzí na počítačové hry pro hráčské publikum každého věku, váhy či výšky. Všechny recenze jsou doplňovány realistickými scénkami ze života dvou nejlepších přátel – Chleba a Rohlíka. Recenze a jiné roztomilé články se s nejvyšší pravděpodobností budou zjevovat zcela nepravidelně a neočekávaně jako erekce v hodinách matematiky na střední škole.

O systému hodnocení:

V univerzu mého blogu existuje pět stupňů, které jsou níže popsány

Zlatý krajíc

Ocenění zlatého krajíce připadá hrám, které se budou co nejvíce blížit onomu pověstnému stavu dokonalosti. Jedná se o hry, které fungují tak, jak mají, a nevyskytuje se v nich žádný rušivý prvek, který by vám slastný požitek z hraní narušil. Všechny aspekty a složky hry jsou na velmi vysoké úrovni a zaručují zážitek, na který budete se slzou v oku vzpomínat do skonání věků. Prostě krása střídá nádheru.

Stříbrný krajíc

Hodnocení, které bude zřejmě padat nejčastěji (ne nadarmo na hodnocení počítačových her obecně existují jiná měřítka než kupříkaldu na filmy či hudbu). Jedná se o hry, které jsou bezpochyby skvělé, během jejich hraní se budete skvěle bavit a pochvalně pokyvovat hlavou. Po dohrání o nich řeknete svým přátelům a oni budou zřejmě spokojení. V těchto hrách se ale bohužel vyskytuje variabilní množství chyb, které výsledný zážitek mohou pokazit. Jednoduše řečeno, tyhle hry jsou úžasné, ale šly by udělat i o něco lépe.

Bronzový krajíc

Bronzový krajíc bude patřít hrám, které neurazí, ale až se budete ve stařeckých letech pohoupávat na křesle v rohu vaší verandy a budete vzpomínat na nějaké pěkné hry vašeho mládí, tyto z vaší mysli zaručeně nevytáhnete. Tyto hry mohou být z některých hledisek zajímavé a vydařené, ale bohužel obsahují i řadu věcí, které výsledný zážitek kazí. Rozhodně se však nejedná o hry, které nemá cenu si zahrát. Jen existuje spousta lepších titulů.

Suchý krajíc

Suchý krajíc je určen hrám, které jsou tak trošku suché (podobně jako krajíc sám). Jedná se o hry, u kterých se moc nepobavíte. Mají hodně chyb a dokáží být mnohdy otravné a frustrující. Výsledný dojem z hraní těchto her je tedy bohužel více negativní než pozitivní a může ve vás zanechat negativní emoce různého charakteru (např. melancholické strádání). Bez větších výčitek však hru podobně jako onen suchý krajíc můžete rozlámat a hodit kachnám či jiné drůbeži.

Shnilý krajíc

Shnilý krajíc je v tomto případě tak trošku biblický pojem, jelikož počítačové hry málokdy vznikají ve formě naprosto odpudivých a nehratelných titulů (a pokud jednou za dlouhou dobu nějaký takový vyjde, tak si ho rozhodně nezahraji), pravděpodobně se zde toto hodnocení nebude vyskytovat (alespoň v to upřímně doufám). Nicméně pokud ano, nebudou mít tyto tituly pravděpodobně v reálném světě moc velké využití, maximálně pokud budete vlastnit fyzickou kopii, můžete ji použít jako podložku pod kávu či čaj.

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: